Windows 10 – Problemy z aplikacjami domyślnymi

By admin, Październik 16, 2016

System Windows 10 sprawia wrażenie jakby był stworzony dla użytkownika, który korzystając z komputera nie ma pojęcia co robi. Z jednej strony to dobrze, bo przynajmniej nie będziemy musieli dziesiąty raz w tym tygodniu usuwać jakiś niechcianych programów z komputera babci, jednak dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o tym co robi może być to uciążliwe. Tak jest z aplikacjami domyślnymi. Ciężko jest je w ogóle ustawić pod siebie, a i lubią się czasem resetować do ustawień domyślnych. Co zrobić jeśli chcemy wybrać aplikacje domyślne w Windows 10?

Po pierwsze musimy wejść w Menu Start. Tam znajdujemy Ustawienia, a z menu wybieramy System. Pojawi się okno. Na liście z lewej strony musimy kliknąć na Aplikacje domyślne. Naszym oczom ukażą się aplikacje, które są ustawione jako domyślne do wykonywania konkretnych czynności. Wystarczy kliknąć w odpowiednie pole i wybrać inną aplikację.

windows-10-domysle-aplikacje-1

Jeśli to dla nas za mało na dole okienka mamy jeszcze opcję Wybierz aplikacje domyślne według typów plików. Po kliknięciu w nią ukaże nam się okno, w którym możemy wybrać aplikację do otwierania konkretnych typów plików. Po lewej stronie zobaczymy listę znanych rozszerzeń, natomiast po prawej możemy wybrać program, którym chcemy otwierać takie pliki.

windows-10-domysle-aplikacje-2-png

Zachowajcie jednak ostrożność podczas wybierania aplikacji domyślnych w ten sposób. Możecie coś przez przypadek kliknąć, a później nagle okaże się, że System chce otwierać wasze mp3 Notatnikiem 😉

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *