Windows 10 – mało miejsca na dysku

By admin, Październik 15, 2016

Windows 10 to najnowszy system od firmy Microsoft, który w założeniu miał być o wiele lepszy niż poprzedni, dosyć słabo oceniany przez użytkowników Windows 8. Jednak jak to często w takich przypadkach bywa nowy system sprawia nam różne problemy i psikusy.

Jednym z najczęstszych problemów jest mała ilość miejsca na dysku po aktualizacji do Windows 10. Dlaczego się tak dzieje?

Otóż Microsoft pomyślał o nas i dał nam możliwość powrotu do poprzedniej wersji systemu. Wiąże się to jednak z tym, że nasze pliki są nadal na dysku twardym. Aby to zobrazować wyobraźcie sobie, że na dysku macie teraz zainstalowane dwa systemy z tym, że ten poprzedni jest ukryty i znajduje się w folderze Windows.old.

windows-10-brak-miejsca-1windows-10-brak-miejsca-2

 

Co zrobić? Jak żyć?

Jest możliwość pozbycia się starej wersji systemu. Aby to zrobić musimy wejść we właściwości partycji systemowej (najprawdopodobniej jest to partycja C:\). Następnie wybieramy opcję „Oczyszczanie dysku”, a później „Oczyść pliki systemowe”.

 

Na liście znajdujemy pozycje „Poprzednie Instalacje systemu Windows” i zaznaczamy kwadracik (możecie również zaznaczyć inne pozycje według uznania). Następnie potwierdzamy nasz wybór przyciskiem „OK” i czekamy. Po chwili nasz dysk powinien już być wolny od starej wersji systemu.

windows-10-brak-miejsca-3windows-10-brak-miejsca-4

Musicie jednak pamiętać, że w ten sposób odbieracie sobie możliwość powrotu do poprzedniej wersji Windowsa. Przy okazji tracicie wszystkie pliki, które system postanowił zachować. Bądźcie tego świadomi zanim zdecydujecie się na wykonanie tej procedury.

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *