Windows 10 – Jak pozbyć się ekranu blokady?

By admin, Październik 16, 2016

Ekran blokady to rozwiązanie bez którego ciężko sobie wyobrazić jakiekolwiek urządzenie mobilne. No bo jak to tak nie móc zablokować swojego telefonu czy tableta? Jednak czy takie rozwiązanie ma jakiś sens przy komputerach osobistych. No… tutaj można się kłócić. Ja uważam, że nie dlatego pokażę wam jak można w najprostszy sposób pozbyć się tego ustrojstwa.

Aby wyłączyć ekran blokady w systemie Windows 10 musimy zrobić co następuje. Najpierw klikamy w Menu Start i wpisujemy polecenie gpedit.msc. Otwieramy Edytor lokalnych zasad grup i przechodzimy przez drzewo z lewej strony: Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > Panel sterowania > Personalizacja > Nie wyświetlaj ekranu blokady. Teraz wystarczy kliknąć dwa razy na tę opcję i w nowym okienku zmienić ustawienie z Nie skonfigurowano na Włączone. Klikamy OK, uruchamiamy komputer ponownie i cieszymy się brakiem ekranu blokady.

windows-10-ekran-blokady-1

Jeśli chcemy poczuć się jak hakerzy czy eksperci w dziedzinie komputerów, możemy zrobić to w bardziej skomplikowany sposób. Wchodzimy w Menu Start, wpisujemy regedit, otwieramy Edytor rejestru, po czym przechodzimy do: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows. Następnie znajdujemy klucz o nazwie Personalization (jeśli go tam nie ma tworzymy go poprzez Nowy > Klucz z menu, które pojawi nam się po kliknięciu prawego przycisku myszy. Kiedy już mamy ten klucz, musimy stworzyć nową wartość DWORD o nazwie NoLockScreen z prawej strony okna. Kiedy już ją stworzyliśmy, edytujemy jej wartość na 1. Po ponownym uruchomieniu komputera ekranu blokady już nie będzie.

 

windows-10-ekran-blokady-2

 

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *