Jak wyłączyć wymuszone aktualizacje?

By admin, Październik 16, 2016

Jeśli to czytasz to tak jak ja nie lubisz kiedy system na siłę wciska ci jakąś aktualizacje. Pomimo tego, że jest to dość ważny aspekt dla bezpieczeństwa i działania komputera często po prostu nie mamy ochoty aktualizować systemu w tym konkretnym momencie. Co możemy zrobić, aby Windows 10 nie mówił nam jak mamy żyć? Będzie wymagało to trochę klikania, ale postaram się to wszystko dokładnie wytłumaczyć.

Pierwsze co musimy zrobić to wejść w Menu Start i w pasku wyszukiwania wpisać „gpedit.msc” (jeśli z jakiś powodów zapytanie gpedit nic nie dało, wpisz „Edytuj zasady grupy”). To pozwoli nam na edycję zasad grup. Pojawi się okienko.

jak-wylaczyc-wymuszone-aktualizacje-1

Z lewej strony zobaczycie drzewko. Musimy przejść przez nie w następujący sposób Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > Składniki systemu Windows > Usługa Windows Update. Klikamy dwa razy na „Konfigurowanie aktualizacji automatycznych” w okienku po prawej.

jak-wylaczyc-wymuszone-aktualizacje-2

Teraz powinno nas powitać kolejne okno, w którym aktualizacje automatyczne możemy skonfigurować. Naszym zadaniem w pierwszej kolejności będzie zaznaczyć opcję „Włączone” z lewej strony. Teraz rozwijamy listę, która znajduje się pod napisem „Konfigurowanie automatycznego aktualizowania” i z niej wybieramy opcję „Powiadom o pobieraniu i instalacji”.  Teraz wystarczy kliknąć „OK” i uruchomić komputer ponownie.

jak-wylaczyc-wymuszone-aktualizacje-3

Nie będziemy już zmuszani do aktualizowania Windows 10 kiedy jemu się to podoba. Niestety jeśli korzystasz z usługi Windows Defender całkiem prawdopodobne, że będziesz nękany powiadomieniami o aktualizacjach codziennie.

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *